Jak vydělat peníze na internetu?

prachy2Je mnoho způsobů jak vydělat peníze na internetu. Některé jsou velmi jednoduché, jiné vyžadují více či méně úsilí a znalostí. Jediné co opravdu potřebujete je počítač s připojením na internet a pár chvil času. Výdělek na internetu nebývá většinou příliš časově náročný. V tomto článku si představíme 5 jednoduchých způsobů jak vydělávat peníze z domova po internetu.

Prodej věcí na aukčních portálech

Máte doma nepotřebné věci? Zabírá vám místo ve skříni oblečení které už neobléknete, hračky se kterými si vaše děti už nehrají anebo nevhodné dárky od vánoc? Zkuste je prodat přes internetové aukční servery, jako je například eBay.com nebo v českých podmínkách Aukro.cz. Věci se dají prodávat jak za cenu kterou si určíte, tak jako např v bazaru, nebo formou dražby, kde vy zadáte vYvolávací cenu a kupující přihazují. Tímto způsobem mnohdy dostanete za vaše věci mnohem více peněz.

Výroba a prodej rukodělných výrobků

Pokud máte šikovné ruce, je další skvělou příležitostí domácí výroba šperků nebo doplňků, které potom můžete prodávat přes internetové stránky jako je tržiště rukodělných výrobků na stránce www.fler.cz. Pokud umíte anglicky, můžete využít podobné tržiště na stránce www.etsy.com kde prodejci prodají za týden zboží v hodnotě několika milionů dolarů.

Affiliate marketing

Pokud máte trochu literárního talentu, nebo stačí pokud jste ve škole neměli ze slohu pětky, můžete si založit vlastní blog. Žádné znalosti programování nejsou potřeba a navíc můžete mít blog zcela zdarma, například na adrese www.blogger.com, www.wordpress.com nebo www.blog.cz. I když je výhodnější zakoupit vlastní doménu a hosting. Doména se dá pořídit již od 65 Kč na rok a hosting od 20 Kč měsíčně. O čem byste měli psát? Vyberte si téma které vás baví a o kterém něco víte. Pokud vás baví elektrické vláčky, pletení, chov psů, nebo pěstování zeleniny, pište o vašich zkušenostech, úspěších, zveřejnujte tipy, triky a rady pro začátečníky v oboru. Jak na blogu vydělat peníze? Jakmile váš blog získá nějaké čtenáře, můžete využít výhod provizních a affiliate systémů. Jak to funguje? Umístíte na svůj blog reklamu na jinou stránku, například eshop, který by měl mít podobné zaměření jako váš blog. Pokud některého z návštěvníků vašeho blogu zaujme reklama, klikne na ni a následně si na eshopu něco koupí, vy dostanete od obchodníka předem domluvenou provizi. Většinou se jedná o cca 10 procent z ceny zakoupeného produktu. Ovšem u některých typů produktů, (např. služby) mohou být provize mnohem vyšší. Takto váš blog dokáže vydělávat peníze i bez toho abyste se mu museli denně věnovat a vy získate téměř pasívní příjem.

Pište články za peníze!

V dnešní době kdy spousta internetových stránek shání kvalitní originální obsah je snadné si přivydělat psaním článků. Existuje spousta webů kde můžete své články prodávat, popřípadě psát články podl poptávek zde uvedených. Mezi nejznámější patří např. placla.cz. Cena kterou si můžete vydělat je i několik stokorun za normostranu, pokud bude článek kvaliní.

Fotíte rádi? Máte možnost prodávat svoje fotky do tzv. fotobank.

Na internetu existuje celá řada fotobank, kde můžete nalézt statisíce fotografie nejrůznějších témat. Fotobanky je prodávají médiím nebo reklamním agenturám, popřípadě i jiným webovým stránkám. Pokud jedete na dovolenou a podaří se vám pěkné fotky, možná je ocení cestovní agentura a zařadí je do svého katalogu. Pokud fotobanka přijme vaši fotografii do databáze, pokaždé když si někdo koupí práva k použití vaší fotografie, vy dostanete provizi okolo 50 procent. Je to sice většinou jen pár korun, ale jedná se o skutečně pasivní výdělek, jak jednou fotku nahrajete do fotobanky, už se nemusíte o nic starat a jen vám chodí na účet peníze. Z jedné fotky je to sice jen několik korun, ale pokud uděláte dostatečné množství kvalitních fotek, můžete získat bezpracný výdělek až do konce života. Vyzkoušet můžete třeba fotobanku depositphotos.com, která má jako jedna z mála rozhraní v českém jazyce.

Zkrátka peníze jsou na internetu na každém rohu a vydělávat peníze z pohodlí domova, být svým vlastním pánem a plnit si své vlastní sny není žádné velké umění. Vlastně je to docela jednoduché a vydělávat peníze z domova může opravdu každý. Více a podrobněji si o těchto, i dalších způsobech výdělku povíme v samostatných článcích které budou následovat. Zůstaňte na příjmu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *