Jak vydělat peníze na eBay aukcích

5000Možná jste někdy přemýšleli o tom jak by se daly vydělat peníze obchodováním. Ale co prodávat a komu? Možná vás inspiruje příběh jednoho mého kamaráda z Ostravska, který si obchodováním na aukčním portálu ebay vydělává velmi zajímavé částky v řádu mnoha desítek tisíc korun měsíčně. Požádal jsem ho zda by se s námi nepodělil o své know how, jak vydělat hodně peněz obchodováním na ebay. Souhlasil a zde je jeho příběh:

Jak vydělávám peníze na eBay aukcích

Dobrý den, jmenuji se Pavel a do prosince 2011 jsem pracoval jako strojní zámečník v malém městě poblíž Ostravy. Peněz moc nebylo, výplata byla často  se spožděním a nakonec mne propustili úplně. Co dělat? V maloměstě na Ostravsku se práce shání velmi špatně.  Napadlo mne postavit se na vlastní nohy a začít podnikat na internetu. Úspory jsem měl pouze pár tisíc a s tím se žádné podnikání rozjet nedá, myslel jsem si. Protože jsem nemohl sehnat práci, napadlo mne nakupovat levné věci na eBay a prodávat je dráž u nás. Na aukčním severu eBay se dá koupit spousta věcí velice levně, ať už jde o oblečení, bižuterii, doplňky nebo třeba elektroniku. Procházel jsem aukce na eBay a našel jsem spoustu zboží, které se prodávalo mnohem levněji než v čaských obchodech. Když jsem však zkoumal jak by se ty věci daly prodat, (uvažoval jsem o prodeji přes aukro nebo pomocí inzertních bazarů) zjistil jsem že tento nápad mělo mnoho lidí předemnou a navíc prodávají za ceny které se od těch z eBay mnoho neliší. Tudy evidentně cesta nevedla. Navíc se mi rozbil můj 7 let starý mobil, který jsem potřeboval pro shánění práce. Vydal jsem se tedy do místní zastavárny sehnat nějaký levný funkční telefon. Když jsem stál uvnitř a prohlížel jsem si tu hromadu vystavené veteše, uviděl jsem starý a omlácený foťák Zeiss Icon který byl na prodej za 800 Kč. Uvědomil jsem si že jsem stejný viděl včera na eBay prodávat jednoho američana za mnohem vyšší cenu. Doma jsem si tu aukci vyhledal a zjistil jsem že foťák se nakonec prodal za něco přes 2000 dolarů. Vrátil jsem se do zastavárny a koupil ten foťák za 800 Kč a zkusil jsem ho prodat v aukci na eBay. Pořádně jsem ho nafotil ze všech stran a zjistil jsem si na internetu veškeré ůdaje o tomto typu a udělal jsem k němu důkladný popis. Neměl jsem žádné zkušenosti s tím jak na eBay obchodovat, ale přesto se můj fotoaparát nakonec prodal za 950 dolarů. Z této částky si eBay strhnul asi 100 dolarů jako provizi. Byl jsem v šoku, vydělal jsem na eBay 16000 korun prakticky za nic, jen za to že jsem vystavil jedinou aukci. Začal jsem objíždět zastavárny v Ostravě, posléze taky všelijaké hobby burzy a bazary a skupovat všelijaké staré předměty o kterých jsem se domníval že by se daly se ziskem zpeněžit. Ne vždy je zisk tak veliký jako v případě mého prvního úspěchu, ale i tak při pracovní době maximálně hodiu až dvě denně vydělávám okolo 60-80 tisíc korun měsíčně.

Jak tedy začít s vyděláváním peněz na eBay?

EBay je internetový aukční server který má miliony uživatelů po celém světě, a prodává se zde téměř všechno na co si vzpomenete. Kupující může v každé aukci buď přihazovat (Make Offer), nebo koupit zboží ihned za předem stanovenou cenu (Buy it now). Z prodaného zboží se platí eBay poplatky okolo 10 procent z ceny se kterými musíte počítat při výpočtu svého zisku. Prvním krokem k vašim ziskům je registrace na aukčním portále eBay. Na úvodní stránce klikněte na „register“, vlevo nahoře. Na následující stránce vyplňte své osobní údaje a stiskněte „submit“. Dále musíte v záložce „my eBay“ nastavit vaši adresu, telefon a platební informace. Nejlepší a nejbezpečnější je používat Paypal, který také eBay doporučuje. U každého předmětu, který budete na eBay prodávat, nezapomeňte na kvalitní fotodokumentaci a popis. Čím víc fotografií a inormací o vašem zboží poskytnete, tím více potenciálních kupců projeví o vaše zboží zájem. Z prodaného zboží se platí provize eBay, výška těchto poplatků – provizí závisí na několika faktorech, naštěstí cena provize jde jednoduše zjistit na kalkulátoru eBay poplatků který můžete nalézt zde: eBay fee calculator. Obchodování na eBay zabere nějaký čas než se vám dostane do krve, obzvlášť pokud nemáte zatím zkušenosti s aukčními servry jako je např Aukro. Ale výsledek za to jistě stojí. Získat na české poměry velmi vysoký příjem a finanční nezávislost je snem mnoha lidí a díky obchodování na eBay si tento sen může splnit každý.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *