Jak vydělat prodejem fotografií

fotobankyJistě jste si mnohokrát kladli otázku: jak vydělat na internetu? Pokud vás baví fotografování, můžete ze svého hobby udělat prostředek téměř bezpracného výdělku na internetu: vydělávejte peníze na prodeji fotografií prostřednictvím Fotobank. Mnozí amatérští fotografové využívají této příležitosti, aby vydělali na svých fotografiích spoustu peněz. Fotografie v Fotobankách se prodávají za takřka symbolické ceny 1-6 amerických dolarů, ale velkého objemu příjmů je dosaženo opětovným prodejem stejných fotografií. Například pěknou fotku lesa, moře, rozkvetlé louky nebo pole můžete prodat i 5000 krát za rok. Abyste dosáhli vysokých výdělků prodejem fotografií na internetu, je žádoucí, abyste měli ve fotobankách co nejvíc fotografíí co nejlepší kvality. Nemusíte být profesionální fotograf, ti své fotky prodávají jinak, prodej fotek fotobankám je výborná příležitost právě pro amatérské fotografy vydělávat tísíce dolarů měsíčně, prakticky bez práce. Vše, co potřebujete, je digitální fotoaparát alespoň 4 Mpx samozřejmě čím lepší foťák tím lepší fotky, počítač a přístup k internetu. Můžete fotografovat přírodu ve vašem okolí, krajiny, květiny, pamětihodnosti, věci, domácí zvířata, kočky, psy, záběry z dovolené, fantazii se meze nekladou. Poté co vaše fotografie nahrajete do fotobanky začne vám každá vydělávat peníze za každý prodej, opakovaně a po neomezenou dobu. Jak budete přidávat stále větší množství fotografií na prodej, vaše výdělky podle toho porostou také. Při tvorbě fotografií nezapomeňte pravidlo zlatého řezu. To vám pomůže vytvořit z obyčejné fotky bestseller na kterém vyděláte tisíce dolarů.

Do kterých fotobank prodávat své fotky abyste vydělali co nejvíce peněz?

Ve fotobankách vás musí nejdřív schválit než od vás začnou brát fotky, je nutné jim poslat ke schválení ty nejlepší fotografie na různá témata pro odhad vaší úrovně. Naštěstí množství pokusů není většinou omezeno, pokud byste se svými fotkami neuspěli.

Jednou z nejznámějších a nejvíce navštěvovaných, a tudíž nejvýdělečnějších  fotobank je Shutterstock. Joako přijímací zkoušku musíte poslat 10 fotek, minimálně 7 z nich by mělo být schváleno. Pokud neuspějet, další pokus je přípustný po měsíci, množství opakování není nijak omezeno. Hlavním rysem této fotobanky je prodej fotografií formou předplatného. Kupující zaplatí 199 dolarů za měsíc a má právo si stáhnout 25 snímků denně. Tento systém prodeje motivuje zákazníky pravidelně stahovat fotky, což nabízí vysoké výdělky na fotografy. V této fotobance je možné kromě fotografií prodávat i videa.

Další známou fotobankou je Istockphoto. Jako přijímací zkoušku musíte zaslat 3 fotky. Istockphoto má vysoké požadavky na kvalitu fotografií. Posouzení fotek obvykle zabere několik dní, opakovat zkoušku můžete následujícího dne.

S kterými fotobankami je nejjednodušší začít spolupráci?

V některých fotobankách nejsou žádné přijímací zkoušky, ale zase vám umožní mnohem méně vydělat na fotografiích. Mezi takové patří Dreamstime které nevyžaduje schvalování. Tato fotobanka neodesílá na e-mail zprávu o každém prodeji fotografie, jako jiné banky ale přesto může být dobrým zdrojem příjmu pro začátečníky.

Další bankou bez zkoušek je Fotolia. Nevyžaduje zkoušky, pouze jednoduchý test na ověření autorských práv k fotogratiím. Je ideální variantou pro začátečníky s Fotobankami. Fotografie se prodávají pravidelně a jsou skvělým zdrojem pasívního příjmu. Informace o prodeji každé fotografie je zaslána na váš e -mail.

Platební systémy, pomocí kterých si můžete nechat vyplatit peníze prostředky které vyděláte z prodeje fotografií jsou prakticky tři, s kterýmí pracují prakticky všechny fotobanky. Můžete si vybrat buď Paypal, což je nejrozšířenější platební systém na světě, široce rozšířený i u nás, Moneybookers, nebo bankovní šek, zaslaný v obálce na vaši adresu, který si necháte proplatit v některé bance. Asi nejlepší podmínky pro proplácení bankovních šeků má dle mého u nás Komerční banka.

Pokud se rozhodnete vydělávat peníze prodejem fotek, nezapomeňte při registraci do fotobanky důkladně si zaznamenat přihlašovací jméno, heslo a e-mail použitý při registraci. Při registraci nezapomeňte také pečlivě vyplnit informace o vašem platebním systému a e-mail. Po registraci do fotobanky do e-mailu potvrzení. Nezapomeňte jej otevřít a kliknutím na link v mailu potvrdit. Pokud budete mít v bankách dost kvalitních fotek, může vám prodávání fotografií zajistit bezpracný zisk v neomezené výši a po neomezeně dlouhou dobu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *