Jak ušetřit maximum na povinném ručení?

Pojištění odpovědnosti z provozu vozidla které je známější jako povinné ručení je povinnost ze zákona, která je svázána s každým provozovaným automobilem. Jelikož povinné platby asi nikdo neplatí rád, možná vám přijde vhod pár tipů jak platbu povinného ručení snížit na minimum. Protože koneckonců, ušetřené peníze jsou vydělané peníze. Jaká jsou kritéria, podle kterých jsou určovány ceny povinného ručení? Nejvíce podle kalkulace ceny povinného ručení zaplatí řidič do věku 25 let, vlastnící auto se silným výkonem přes 100 kW. Cenu dále zvyšuje pokud se jedná o vaše první auto, jste svobodný a bydlíte na malé vesnici nebo naopak ve velkoměstě. Všechny tyto indicie jsou totiž pojišťovnami považována za riziková kritéria – Od nezkušenosti a nepozorné jízdy přes touhu po adrenalinu až po absenci rodinných závazků. Podle toho pak roste cena povinného ručení. Jak se zbavit stigmatu nepozorného a nezodpovědného řidiče, mnohdy zcela nezaslouženého? Možností řešení existuje několik. Mezi hlavní způsoby patří napsání povinného ručení napsat jiného rodinného příslušníka, který do této škatulky nespadá. Další věc kterou můžeme pro snížení ceny povinného ručení udělat je převést na sebe bonusy jiného člena rodiny. Velmi významnou úsporu vám taktéž přinese , pokud si pojištění sjednáte online. Některé pojišťovny nabízejí při sjednání pojištění online snížení ročního  pojistného až o 25 procent. Hlavním faktorem při stanovení ceny povinného ručení je Bonus. Pokud budete jezdit bez nehod, můžete díky bonusu na povinném ručení ušetřit až 60 procent!

Jak ušetřit na povinném ručení co nejvíce?

Pojišťovny musí započítat do ceny povinného ručení slevu za předchozí bezeškodní průběh pojištění, která je známá jako „bonus“. Velikost bonusu si vypočítáte jako součet všech celých měsíců, během kterých jste byl vy, pojistník, pojištěn u některé z pojišťoven. Opakem bonusu je malus, vám budou odečteny měsíce během kterých došlo k pojistné události, kterou jste způsobili. Některé pojišťovny vám odečtou za pojistnou událost z bonusu 24 měsíců, jiné dokonce až 36 měsíců.

penízeAbyste dosáhli maximální slevu na povinném ručení je třeba dosáhnout alespoň 120 měsíců bezeškodného průběhu. V takovém případě dostanete u většiny pojišťoven slevu na pojistném 50%. U některých pojišťoven však sleva může dosáhnout až 60 %. Pokud se rozhodnete změnit pojišťovnu, o své dosud získané bonusy nepřijdete. Bonusy (i malusy) se mezi jednotlivými pojišťovnami převádějí. Proto si při ukončení pojistné smlouvy nebo přechodu k jiné pojišťovně vyžádejte takzvané potvrzení o bezeškodném průběhu, kterým můžete v případě potřeby váš nárok na bonus doložit. Většinou to ale nebude nutné, jelikož si pojišťovny předávají tyto údaje prostřednictvím databáze škod, kterou spravuje Česká kancelář pojistitelů. Pokud máte v rodině více vozů, můžete na povinném ručení ušetřit ještě více peněz pomocí převodu bonusů. Většinou totiž máte možnost v rámci pojišťovny převést bonus na rodinného příslušníka. Můžete například na sebe převést bonus manžela nebo manželky, kteří žijí s vámi ve společné domácnosti. Převod bonusu může vaši slevu na povinném ručení až zdvojnásobit!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *