Lis 082013
 

penízeMyslíte si že je možné půjčovat si peníze na úrok a ještě na tom vydělat peníze? Většina lidí by určitě řekla že je to nesmysl. Když si půjčíte peníze, musíte naopak zaplatit nemalé úroky navíc. Ovšem není to úplně tak. Na půjčených penězích můžete i slušně vydělat. Nevěříte? Nedávno jsem byl hrát bowling s několika přáteli a také s kamarádem který vydělává docela dost peněz na internetu díky své síti velmi úspěšných e-shopů. Nemohli jsem si nevšimnout že přijel v novém autě, vyměnil svůj bezmála tři roky starý VW passat za nové BMW X5. Bavili jsme se o životě, byznyse, vydělávání peněz na internetu, až nakonec z kamaráda vypadlo že si své nové auto pořídil na leasing. Všechny to docela udivilo, „proč sis to auto nekoupil za hotové, to nemáš volné 2 miliony? Takhle zaplatíš strašnou spoustu peněz navíc, úplně zbytečně“ ptali se ho všichni. Jeho odpověď nám docela vyrazila dech: „Samozřejmě že mám volné dva miliony korun, které bych mohl dát za auto. Ale díky tomu že jsem si na auto vzal půjčku, nezaplatím nejen žádné procenta navíc, dokonce mě to auto nebude stát ani korunu a ještě na tom vydělám. Zdálo se nám nemožné že by si někdo mohl vzít půjčku a nemusel splácet, nebo dokonce ještě vydělal. Tak se nám to kamarád jal vysvětlovat. „Když si koupím auto za dva miliony, tak poté co by mi skončil leasing, budu mít akorát ojeté auto které výrazně ztratí na hodnotě. Pakliže ovšem si auto vezmu na leasing, to znamená že si ty peníze půjčím, ty 2 miliony mi zbudou. Když ty peníze budu točit ve svém podnikání, ať už v nákupu a prodeji zboží, nebo v reklamě, tak mi ty peníze v pohodě vydělají na splátky leasingu, a ještě mi nějaký zisk zbude. Takže po uplynutí doby leasingu budu mít jak auto, tak peníze a ještě něco navíc. A když ho potom prodám, vydělám, ještě víc a můžu si vzít další leasing na novější model. Takto se to dá udělat i s hypotékou na dům a podobně“. A takto to v životě prostě chodí. Zatímco chudí lidé si půjčují peníze které nemají, na věci které možná ani nepotřebují a pak musí tvrdě pracovat aby byli schopni půjčku splatit, ti chytřejší si půjčují peníze aby je investovali a vydělávali peníze.

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather

  One Response to “Proč chudí lidé pracují zatímco bohatí vydělávají peníze?”

  1. Výborný článek. Autor to vystihl zcela přesně. Vypadá to jednoduše, ale většina lidí je bohužel chudá duchem a právě proto spadá do dluhové spirály (půjčí si na věc, kterou ani nepotřebují a poté si půjčí u někoho jiného, aby splatitli tu první půjčku, atd…). Jeden z rozdílů, kterým se liší bohatí lidé duchem od chudých je ten, že bohatí dokážou odsunout své tužby a potřeby na pozdějc – narozdíl od chudých, co si musí dopřát hned a neřeší, co bude později.
    A ještě jeden dodatek: Ti úplně nejbohatší – co spadají do tzv. privátního bankovnictví (mají většinou uloženo v bankách 10mil.+) tak si také půjčují – takovým klientům banky půjčí většinou zdarma – a ti půjčují tyto peníze dál ale už s pořádně tučným úrokem. Čím více peněz mají, tím lakomější jsou (ne všichni samozřejmě).
    Přeji hezký den.

 Leave a Reply

(required)

(required)

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>